ABA liga: Bosna poražena u Podgorici

Košarkaši Budućnosti su u Podgorici savladali KK Bosna rezultatom 90:80 u duelu 16. kola grupe B regionalne ABA lige.

Bosna se dobro držala protiv favorizirane Budućnosti sve do posljednje četvrtine, a onda su domaći pokazali kvalitet i stigli do trijumfa, prenosi portal Reprezentacija.ba.

Ekipa Budućnosti je uoči zadnjih 10 minuta igre vodila sa 64:61.

Tim iz Podgorice je u posljednjoj četvrtini napravio seriju od 20:5 te pet minuta prije kraja poveo sa 84:66. Na kraju su domaći slavili sa 10 koševa razlike.

Budućnost su do trijumfa predvodili Mays sa 17 i Kovilar sa 14 poena. U Bosni se istakao Young sa 16 ubačenih koševa.

Košarkaši Budućnosti su trenutno prvi sa omjerom 12-2. Bosna se nalazi na petom mjestu sa sedam pobjeda i sedam poraza.

Četvrti je Spartak sa istim omjerom, ali ako oba kluba na kraju budu imala isti broj pobjeda i poraza onda će Bosna biti četvrta zbog boljeg međusobnog duela.

Ekipa Bosne u zadnja dva kola dočekuje Iliriju te gostuje Vienni. U slučaju oba trijumfa košarkaši Bosne će se plasirati u narednu fazu.

(TIP/Izvor: federalna.ba/Foto: ABA liga)

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena        

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.