Amerikancima košarkaško zlato na Olimpijskim igrama

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu pobjedom nad domaćom reprezentacijom Francuske rezultatom 98:87.

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država srušila je snove domaće reprezentacije Francuske da će se domoći olimpijskog zlata. U sjajnoj i do kraja neizvjesnoj utakmici, Amerikanci su potvrdili svjetsku dominaciju u sportu koji su izmislili.

Amerikanci su dobili prvu četvrtinu rezultatom 20:15. I drugu četvrtinu dobila je selekcija SAD-a s tri poena razlike 29:26. Francuzi su bili bolji u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 25:23.

Posljednja četvrtina donijela je veliko uzbuđenje i neizvjesnu završnicu. U trenucima kada se utakmica lomila, Stephen Curry je pogodio četiri uzastopne trice čime je riješio pitanje pobjednika.

Domaći centar Victor Wembanyama bio je najefikasniji igrač susreta s 26 poena. Curry je s dva poena manje bio najbolji kod pobjednika.

Bronzanu medalju danas je osvojila selekcija Srbije pobjedom nad Njemačkom rezultatom 93:83.

(TIP/Izvor: Agencija Anadolija)