Fudbaleri Španije savladali Francusku i osvojili zlato u Parizu

Fudbaleri Španije savladali su selekciju Francuske rezultatom 5:3 nakon produžetaka u fantastičnom finalu i osvojili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Francuzi su bolje otvorili meč na Parku prinčeva i poveli golom Enza Milota u 11. minuti, ali Španci su odgovorili s dva gola Fermina Lopeza i za 15 minuta došli do rezultatskog preokreta.

Do kraja poluvremena Španci su povećali i na 3:1 golom Aleza Baena u sudijskoj nadoknadi vremena.

Domaća selekcija “trikolora” smanjila je na 2:3 u 79. minuti golom Maghnesa Akliouchea, a za izjednačenje 3:3 u sudijskoj nadoknadi vremena je iz penala pogodio Jean-Philippe Mateta.

Španci su i u produžetku zaigrali ofanzivnije, a za novo vodstvo pogodio je Sergio Camello u 100. minuti. Francuzi su potom zaigrali ofanzivnije, što je ostavilo prostora u odbrani koji je Camello iskoristio u samoj završnici drugog produžetka i postavio konačni rezultat od 5:3.