Rukometašice Danske prve polufinalistkinje olimpijskog turnira

Rukometašice Danske prve su polufinalistkinje Olimpijskih igara nakon što su u Lilleu pobijedile Nizozemsku 29:25 (11:10).

U redovima trostrukih  olimpijskih prvakinja  (1996., 2000., 2004.) nejefikasnije su bile Anne Hansen i Emma Friis koje su postigle po šest golova, dok je na golu blistala Althea Reinhardt sa 17 odbrana.

U prvom poluvremenu Nizozemke su postigle prva četiri pogotka, dok su Dankinje u finišu prvog dijela takođe se četiri gola u seriji poravnale rezultat, a u posljednjem napadu su novim pogotkom došle do prvog vodstva na utakmici (11:10).

Početkom drugog poluvremena Dankinje su također sa  četiri uzastopna pogotka došle do nove prednosti, koju du sačuvale do kraja susreta.

Danska će se u polufinalu sastati s pobjednikom utakmice između Brazila i Norveške.

U ostalim susretima četvrtfinala utakmica Francuska – Njemačka je u toku, od 17.30 igraju Mađarska i Švedska, a od 21.30 Norveška i Brazil.

Polufinalni susreti će biti održani u četvrtak, 8. augusta, a finale i utakmica za 3. mjesto u subotu, 10. augusta.

(TIP/Izvor: Fena/Foto: Ilustracija)