Mladi Zmajevi bolji od Luksemburga

U-21 reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su u utorak u Esch-sur-Alzetteu Luksemburg sa 2:0 u susretu kvalifikacija za EURO 2023.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Iako je bh. tim više napadao i prijetio protivničkom golu mreže se nisu tresle, a najbolju šansu je propustio Anes Mašić u 20′ kad je šutirao preko gola nakon ubačaja Nenada Nikića sa lijeve strane.

I u drugom poluvremenu bolja igra mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine što se konačno isplatilo u 57′ kad je Milan Savić nakon dodavanja Amara Dedića doveo naš tim u vodstvo.

Nakon asistencije, Dedić se i sam upisao u listu strijelaca u 60′. Desni bočni igrač je precizno izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara sa desne strane i pogodio mrežu golmana Lucasa Foxa.

Izabranici Slobodana Starčevića kvalifikacije nastavljaju 12. i 16. novembra utakmicama sa Švedskom u gostima i Crnom Gorom na domaćem terenu.

Luksemburg-Bosna i Hercegovina 0:2 (0:0)

Stadion: „Emile Mayrisch“, Esch-sur-Alzette

Sudija: Andrew Davey (Sjeverna Irska)

Sudije asistenti: Paul Robinson, Georgios Argyropoulos (Sjeverna Irska)

4. sudija: Steven Gregg (Sjeverna Irska)

Golovi: 0:1 Milan Savić (57′), 0:2 Amar Dedić (60′)

Žuti kartoni: Osmanović, De Oliveira, Torres (Luksemburg), Marjanović (BiH)

Luksemburg: Lucas Fox, Yohann Torres, Mathias Olesen, Edin Osmanović, Franz Sinner, Farid Ikene, Irvin Latić (69. Diogo Monteiro De Oliveira), Noah Rossler (46. Léon Schmit), Timothe Rupil (80. Tiago Semedo), Dylan Kuete (59. Gary Bernard), Alessio Curci (69. Selim Turping). Selektor: Manuel Cardoni

Bosna i Hercegovina: Belmin Dizdarević, Nenad Nikić (84. Saša Marjanović), Jovan Pavlović, Adrian Leon Barišić, Amar Dedić, Đorđe Milojević (46. Ivan Grgić), Belmin Mešinović (77. Andrija Drljo), Ivan Bašić, Amar Begić, Đani Salčin (46. Milan Savić), Anes Mašić (84. Faris Zubanović). Selektor: Slobodan Starčević