Ma, mora narod nešto jesti, a zbog marzi od 400%, Bingo je najprofitabilnija kompanija. Drzava nece da suzbije monopol, birači…
Od petka ponovo saobraća brzi voz na relaciji Sarajevo – Ploče

Sezonski međunarodni putnički voz na relaciji Sarajevo – Ploče – Sarajevo saobraćat će od 26. juna do 30. septembra 2026. godine, saopćeno je iz Željeznica Federacije Bosne i Hercegovine. Voz će polaziti iz Sarajeva u 7.15 sati, dok je povratak iz Ploča planiran u 18.26 sati.
Cijena karte u jednom pravcu je 29,30KM (oko 14,97 eura), a cijena povratne je 48,30 KM (oko 24,69 eura). Za studente, novinare i penzionere, te grupe od šest i više putnika osiguran je set povlastica od 30 posto.
Povlasticu od 50 posto uživaju slijepa i slabovidna lica i njihova pratnja te djeca od četiri do 12 godina. Djeca do četiri godine voze se besplatno.
Vožnja u jednom pravcu traje oko 3 sata i 20 minuta. Iz Željeznica Federacije BiH objavili su da će zbog uvođenja ovog voza doći do pomjeranja termina polaska poslijepodnevnog voza iz Čapljine prema Sarajevu na sljedeći način: Čapljina 19.29, Žitomislići 19.41, Mostar 19.56, Drežnica Stara 20.15, Jablanica Grad 20.29, Konjic 20.45 i Hadžići 20.45.
U ostalim danima, od ponedjeljka do četvrtka, poslijepodnevni voz iz Čapljine prema Sarajevu polazit će u redovnom terminu u 16.42 sati. Karte za relaciju Sarajevo – Ploče – Sarajevo neće biti dostupne online.
(TIP/Izvor: federalna.ba/Foto: Arhiva)







Ostavite komentar
Vaša email adresa neće biti objavljena
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.