100.000 KM za mlade Tuzle – Grad nagrađuje izvrsnost, znanje i uspjeh!

Tuzla nastavlja ulagati u ono najvrijednije što ima – svoje mlade ljude! Grad Tuzla dodijelio je čak 134 nagrade učenicima, studentima i sportistima za ostvarene natprosječne rezultate, potvrđujući da se trud, znanje i posvećenost prepoznaju i cijene.

Nagrađen je 21 učenik i učenica generacije osnovnih i srednjih škola. Priznanja su dobila 43 studenta i studentice koji su sve ispite položili s prosječnom ocjenom najmanje 9,5. Nagrađeno je i 50 učenika i učenica koji su osvojili prva mjesta na zvaničnim međunarodnim takmičenjima iz oblasti kulture, nauke i drugih društvenih oblasti. Podršku je dobilo i 20 najuspješnijih sportista i sportistkinja grada.

´Za ove namjene iz Budžeta Grada Tuzle izdvojeno je ukupno 100.000 KM, kroz Javni poziv koji je provela Služba za kulturu, sport, mlade i socijalnu zaštitu. Uspjeh mladih nije samo njihov lični trijumf – to je uspjeh cijele Tuzle. Nastavljamo stvarati grad prilika, podrške i razvoja za nove generacije koje svojim znanjem, talentom i rezultatima predstavljaju naš grad u najboljem svjetlu˝, izjavio je gradonačelnik Tuzle, Zijad Lugavić.

(TIP)

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena        

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.