Ulaganjem u mlade kadrove: Potpisani ugovori sa jedanaest novih specijalizanata u UKC-u Tuzla

U Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla potpisani su ugovori sa jedanaest ljekara koji će započeti svoju specijalizaciju iz oblasti anesteziologije, interne medicine i mikrobiologije.

Prijemu i potpisivanju ugovora prisustvovali su direktor UKC Tuzla, prof. dr. sc. Šekib Umihanić, načelnik Sektora za pravne poslove i ljudske resurse Armin Hurić, MA iur i dipl. pravnici Admira Nožinović i Aida Džaferović.

Tokom svečanog prijema, direktor UKC Tuzla, prof. dr. med. sc Šekib Umihanić, istakao je da je kontinuirana edukacija mladih ljekara strateški cilj Ustanove.

„Ovi mladi ljudi predstavljaju budućnost našeg zdravstva, a kroz rad u UKC Tuzla steći će znanja i iskustva kako bi se mogli nositi s izazovima savremene medicine. Ako želimo biti u korak sa svjetskim standardima, ključno je ulagati u obrazovanje i usavršavanje novih generacija ljekara“, zaključio je direktor Umihanić.

(TIP)

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena        

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.