Da se vječno pamte, branioci Brcanske malte!
Odobreno 300.000 KM za nabavku komunikacijske opreme civilne zaštite u TK

Kantonalni štab civilne zaštite na je sjednici u srijedu donio odluku kojom odobrava finansijska sredstva u iznosu od 300.000 KM za nabavku komunikacijske opreme namijenjene službama zaštite i spašavanja, štabovima i operativnim centrima civilne zaštite na području Tuzlanskog kantona.
U Budžetu za ovu godinu Vlada Tuzlanskog kantona osigurala je milion konvertibilnih maraka koji će biti dodijeljen općinama i gradovima na području TK za opremanje vatrogasnih jedinica, kao i za nabavku komunikacijske opreme, uniformi i druge neophodne opreme.
Tokom sjednice također su razmatrane tekuće aktivnosti i izvještaji službi civilne zaštite te prijedlozi za dodatno opremanje struktura zaštite i spašavanja.
(TIP)
Ostavite komentar
Vaša email adresa neće biti objavljena
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.