Samo rješenje je otarasiti se ovog prevoznika,koji se izgleda previse osolio,pronalazak rješenja je drugi način prevoza a ovaj sadašnji nek…
Izgradnja Univerzitetske biblioteke u Kampusu UNSA u završnoj fazi
Radovi na izgradnji Univerzitetske biblioteke u Kampusu Univerziteta u Sarajevu, najvećem projektu ulaganja u nauku u posljednje tri decenije, ulaze u završnu fazu.
Trenutno se finaliziraju betonski radovi, dok je završetak svih građevinskih radova planiran u martu ove godine. Useljenje u objekat i zvanični početak rada biblioteke očekuju se 2026. godine.
Nova biblioteka, prostirući se na više od 7.000 kvadratnih metara, obuhvataće savremene čitaonice, multimedijalne prostorije, digitalne arhive te prostore za konferencije i istraživačke aktivnosti.
Posebna pažnja posvećena je opremanju najsavremenijom tehnologijom i prilagođavanju potrebama osoba s invaliditetom.
– Univerzitetska biblioteka u Kampusu UNSA neće biti samo građevina, već simbol naše posvećenosti obrazovanju, znanosti i inovacijama. Ovaj projekat je od ključnog značaja za jačanje akademske zajednice i pružiće studentima i istraživačima cijele BiH savremene uslove za rad i napredak – istakao je premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk nakon obilaska gradilišta, kojem je prisustvovao i rektor UNSA Tarik Zaimović.
Očekuje se da će biblioteka postati centralno mjesto za naučne i istraživačke aktivnosti, unapređenje saradnje između univerziteta, domaće akademske zajednice i međunarodnih partnera, kao i ključna tačka za promociju naučnih dostignuća i inovacija, saopćeno je iz Službe za protokol i pres KS-a.
(TIP/Izvor: Fena)
Ostavite komentar
Vaša email adresa neće biti objavljena
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.