EURO 2024: Italijani slavili protiv Albanije

U okviru Evropskog prvenstva u fudbalu selekcija Italije pobijedila je Albaniju (grupa B) rezultatom 2:1 na stadionu u Dortmundu.

Prvi pogodak za Albance zabilježen je u prvoj minuti igre, odnosno u 22. sekundi, što je ujedno i najbrži go postignut u istoriji Evropskog prvenstva, a strijelac je bio Bajrami. Strijelci za Italiju su bili Bastoni u 11. i Barella u 16. minuti.

Ako gledamo dosadašnje rezultate ove dvije ekipe, odigrali su četiri utakmice, a Azuri su dobili sve četiri, u kojima su dali sedam golova i primili jedan.

U prvoj današnjoj utakmici Evropskog prvenstva, u okviru Grupe A, selekcija Švajcarske pobijedila je Mađarsku 3:1. U drugoj utakmici, u okviru grupe B, selekcija Španije pobijedila je Hrvatsku 3:0.

(TIP/Izvor: bhrt.ba/Foto: UEFA)