Barbarez: Odigrali smo savršenu utakmicu, sljedeće Svjetsko prvenstvo će biti pravo

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez rekao je da je ekipa željela da ispiše istoriju na Svjetskom prvenstvu, da je odigrala savršenu utakmicu protiv Katara i ocijenio da će naredni Mundijal biti “pravi” za njegovu selekciju.
“Željeli smo da ispišemo istoriju, ali nismo znali da ćemo stići tako daleko. Uvijek težimo da damo sve od sebe i ponosni smo na ono što smo do sada postigli. Dobio sam toliko poruka od ljudi iz Bosne, to je divno. Biće sjajno slaviti sa navijačima kada se vratimo. Uskoro ćemo to shvatiti, nema riječi kojima bih opisao koliko sam srećan u ovom trenutku”, rekao je Barbarez za stranicu Fife.
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, pošto je u Seattleu pobijedila Katar 3:1, u utakmici posljednjeg trećeg kola Grupe B.
Bosna i Hercegovina je takmičenje u grupi završila na trećem mjestu sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirana Kanada, koja ima bolju gol-razliku.
“Došli smo ovdje kao totalni autsajderi i želimo da napravimo nešto veliko. Ovo je bila naša savršena utakmica. Imamo veliki broj mladih igrača i iskreno vjerujem da je ovo tek početak ove reprezentacije i da će sljedeće Svjetsko prvenstvo biti ono pravo za nas”, naveo je Barbarez.
(TIP/Izvor: Beta/federalna.ba/Foto: NS BiH)







Napravili ste 3 jezerceta za 30 godina i neka lijepo je jako. Ali ste za vrijeme vladavine unistili sve cega…