Zmajevi će najviše putovati u grupnoj fazi Mundijala od svih reprezentacija 

Fudbal

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine će na predstojećem Mundijalu najviše putovati u grupnoj fazi od svih 48 učesnika, pišu inostrani mediji. Prijateljska utakmica uoči odlaska na Mundijal Bosna i Hercegovina – Sjeverna Makedonija igra se u petak navečer u Sarajevu, uživo u programima BHRT-a od 20:20 sati.

Zmajevi će putovati čak 5.057 kilometara kako bi odigrali susrete u grupi B protiv Kanade, Švicarske i Katara.

Zatim slijedi Alžir koji će tokom grupne faze putovati 4.783 kilometara, a onda Češka sa 4.524 kilometara.

Interesantno da će Egipat putovati samo 384 kilometra.

Inače, Bosna i Hercegovina prvi meč igra 12. juna protiv domaćina Kanade u Torontu.

Zatim će putovati za SAD, tačnije u Los Anđeles gdje će 18. juna odmjeriti snage sa Švicarskom.

Nakon toga slijedi put u Sijetl. Tu će naša selekcija 24. juna igrati protiv Katara.

(TIP/Izvor: Reprezentacija.ba/Foto: BHRT/Hamza Fidahić)