Zmajevi će najviše putovati u grupnoj fazi Mundijala od svih reprezentacija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine će na predstojećem Mundijalu najviše putovati u grupnoj fazi od svih 48 učesnika, pišu inostrani mediji. Prijateljska utakmica uoči odlaska na Mundijal Bosna i Hercegovina – Sjeverna Makedonija igra se u petak navečer u Sarajevu, uživo u programima BHRT-a od 20:20 sati.
Zmajevi će putovati čak 5.057 kilometara kako bi odigrali susrete u grupi B protiv Kanade, Švicarske i Katara.
Zatim slijedi Alžir koji će tokom grupne faze putovati 4.783 kilometara, a onda Češka sa 4.524 kilometara.
Interesantno da će Egipat putovati samo 384 kilometra.
Inače, Bosna i Hercegovina prvi meč igra 12. juna protiv domaćina Kanade u Torontu.
Zatim će putovati za SAD, tačnije u Los Anđeles gdje će 18. juna odmjeriti snage sa Švicarskom.
Nakon toga slijedi put u Sijetl. Tu će naša selekcija 24. juna igrati protiv Katara.
(TIP/Izvor: Reprezentacija.ba/Foto: BHRT/Hamza Fidahić)







Vidi mirsada cupe dozivotnog predsjednika mjesne zajednice vec 35 godina. Pa Mirso dragi ti si najstariji mladji referent 😂👌