Foto: Delegacija Skuštine Tuzlanskog kantona boravila u zvaničnoj posjeti Memorijalnom centru Srebrenica

Delegacija Skupštine Tuzlanskog kantona boravila je u ponedjeljak u zvaničnoj posjeti Memorijalnom centru Srebrenica. Upriličen je susret s rukovodstvom Memorijalnog centra Srebrenica, te obilazak Muzeja genocida Srebrenica, otvorenog ove godine.
Direktor Memorijalnog centra Srebrenica Emir Suljagić upoznao je delegaciju Skupštine Kantona s radom Memorijalnog centra, koji ima, kako je istakao, najveću materijalnu kolekciju na svijetu, koja se tiče genocida u Srebrenici. Ona se još uvijek dopunjava kroz dva velika projekta – projekat „Usmena historija“ u okviru kojeg je već snimljeno više stotina svjedočenja preživjelih, te projekat prikupljanja ličnih predmeta stradalih u genocidu u Srebrenici.
Direktor Suljagić se zahvalio na podršci koju Memorijalnom centru Srebrenica pruža Tuzlanski kanton, istakavši da im je ta podrška bila posebno značajna u vrijeme kada je dovođen u pitanje i sam opstanak Memorijalnog centra. Izrazio je nadu da podrška neće izostati ni u budućnosti.
Predsjednik Skupštine Tuzlanskog kantona Žarko Vujović je kazao da je Tuzlanski kanton svih ovih godina bio uz preživjele Srebreničane. Podrška, koju Skupština i Vlada Tuzlanskog kantona pružaju Memorijalnom centru Srebrenica, je neupitna, jer je naša civilizacijska zadaća da trajno sačuvamo istinu o genocidu počinjenom u Srebrenici. Predsjednik Vujović je kazao da je Memorijalni centar Srebrenica najbolja garancija da će ta istina biti sačuvana.
Nakon obilaska Muzeja genocida delegacija Skupštine Tuzlanskog kantona položila je cvijeće u mezarju u Potočarima, te učenjem fatihe i minutom šutnje odala počast žrtvama genocida u Srebrenici.
(TIP)







Ako je tačno sve ovo šti je navedeno u opisu slučaja, onda je to klasičan slučaj zloupotrebe položaja i finansijera,…