Zbog ubistva Aldine Jahić u utorak mirna protestna šetnja građana Mostara

Inicijativa građanki/na Mostara u utorak, 18. novembra, u 12.05 sati na Španjolskom trgu u Mostaru organizira mirnu protestnu šetnju.
Kako se navodi u najavi događaja, mirnom šetnjom nastoji se skrenuti pažnja javnosti na problem femicida, nasilja nad ženama.
– Također želimo jasno poručiti da femicid, koji je u nedjelju počinjen u Mostaru, ubistvo Aldine Jahić, ne smije ostati nekažnjeno, te da nam bude opomena da na nasilje ne zatvaramo oči – ističu organizatori.
(TIP/Izvor: Fena/Foto: FB)







500 ljudi je umrlo..1000 osoba su dizale kredite da bi iznajmili stan u Sa Ze.mostaru itd...ponosni smo Na drzavu Bih....tuzilastvo…