Kod nas je sve k'o bejagi. Svaki posao ima isključivu svrhu da neko od privatnika bude dobro "dobar" (i da…
Kantonalno tužilaštvo TK posjetio direktor američkog Ureda za borbu protiv međunarodne trgovine narkoticima i provođenje zakona u BiH (INL) Aaron Rupert

Glavni kantonalni tužilac Vedran Alidžanović, sa najbližim saradnicima, održao je sastanak sa direktorom INL-a, koji djeluje pri Vladi Sjedinjenih Američkih Država i Ambasadi SAD-a u Bosni i Hercegovini. Na sastanku se razgovaralo o radu Tužilaštva na predmetima trgovine ljudima, a naročito na slučajevima u kojima su žrtve djeca i maloljetne osobe. Poseban akcenat je posvećen posljednjem slučaju trgovine ljudima vezanom za iskorištavanje dvije djevojčice u svrhu prostitucije i drugih oblika seksualnog iskorištavanja.
Glavni tužilac se osvrnuo na ključne segmente u borbi protiv organizovanog kriminala, korupcije, trgovine ljudima, trgovine narkoticima i u radu na složenim predmetima koji su od posebnog interesa javnosti. Naglasio je i važnost dobro organizovane komunikacije Tužilaštva o predmetima koji su u fokusu javnosti, sa posebnim akcentom na komunikaciju sa medijima, kako bi se kontinuirano jačalo povjerenja u rad Tužilaštva i generalno tužilačkog sistema u BiH.
(TIP)







Komentar
I ovo je smiješno, žalosno. Otkud sada?!? MAFIJA DRŽI DRŽAVU
Komentari su zatvoreni.