Pod dejstvom alkohola upravljajući automobilom brzinom većom od dozvoljene ubio pješaka; Kantonalni sud u Tuzli Munira Hadžića osudio na tri godine zatvora

Kantonalni sud u Tuzli, u krivičnom predmetu protiv optuženog Munira Hadžića (46) zbog krivičnog djela protiv sigurnosti javnog prometa u vezi sa krivičnim djelom ugrožavanje javnog prometa zbog omamljenosti, donio je i javno objavio prvostepenu presudu kojom je optuženog proglasio krivim, te mu izrekao kaznu zatvora u trajanju od tri godine. 

Optuženi je proglašen krivim što je 26.04.2025. godine, oko 12 sati, u naselju Caparde, Grad Lukavac, upravljajući automobilom brzinom većom od dozvoljene i pod dejstvom alkohola, vozilom udario pješaka E.S. (45), koji je tom prilikom zadobio teške tjelesne povrede usljed kojih je preminuo na mjestu događaja. 

Optuženom je izrečena i sigurnosna mjera – zabrana upravljanja prijevoznim sredstvom “B” kategorije u trajanju od dvije godine,  s tim da se vrijeme izvršenja kazne zatvora ne uračunava u vrijeme trajanja ove mjere.  Nakon objave presude sud je donio rješenje kojim je prema optuženom ukinut pritvor.

(TIP/Foto: Ilustracija)

Komentar

Komentari su zatvoreni.