Ja predlažem ovog Zahira za direktora novog Instituta za društvena i religijska istraživanja. Vidi se po komentaru da je to…
Inter prati Tarika Muharemovića, Juventus zadržao 50% prava od narednog transfera

Mladi bh. reprezentativac briljira u dresu Sassuola, a interesovanje za njega pokazuje milanski velikan.
Poznati italijanski novinar i insajder Nicolo Schira objavio je informaciju da milanski Inter prati nastupe reprezentativca Bosne i Hercegovine, Tarika Muharemovića (22), koji ove sezone igra u dresu Sassuola.
Kako navodi Schira, Juventus je zadržao 50% prava od narednog transfera.
Stalan u prvoj postavi i dvostruki igrač utakmice
Muharemović je ove sezone standardan u prvoj postavi Sassuola. Nije propustio niti jedan minut u dosadašnjih šest kola Serie A, a u čak dvije utakmice bio je proglašen igračem susreta.
Njegov tim ima skor od tri pobjede i tri poraza, što ih trenutno pozicionira na deveto mjesto italijanske lige.
Barbarez: “Tarik je napravio nenormalan iskorak”
Selektor reprezentacije BiH, Sergej Barbarez, jučer je na press konferenciji govorio o razvoju Tarika Muharemovića i putu koji je prošao do sadašnje forme.
– Tarik je napravio nenormalan iskorak. Kad smo ga gledali u drugoj ekipi Juventusa, poslao sam Ninu i Sašu da ga gledaju. Igrala se treća liga, vidjeli su njegov potencijal i kapacitet, ali nije to bila ta utakmica da se odmah zalijepimo. Vizija nas je držala na toj ideji. On je igrač koji je najbrže napredovao i napravio ogroman skok. Postao je važan, a to u Italiji nije lako sa 23 godine – rekao je Barbarez.
Od Wolfsbergera do Serie A
Muharemović je prošao školu fudbala u austrijskom Wolfsbergeru, a sa 18 godina prešao je u Juventus, gdje je nastupao za drugu ekipu.
Prošlu sezonu je proveo na posudbi u Sassuolu, gdje se posebno istakao i bio jedan od ključnih igrača u pohodu na titulu u Serie B. Ovog ljeta, Sassuolo je otkupio njegov ugovor za tri miliona eura.
Reprezentativne brojke i nastup protiv Kipra
Muharemović već ima sedam nastupa za A reprezentaciju Bosne i Hercegovine, uz jedan postignut pogodak. Također je nastupao i za mlađe selekcije – 13 puta za U21 i šest puta za U19 tim BiH.
Trenutno se nalazi na okupljanju Zmajeva, a očekuje se da će dobiti priliku i u predstojećem meču kvalifikacija protiv Kipra.
(TIP/Izvor: federalna.ba/reprezentacija.ba/Foto: Damir Hajdarbašić, Reprezentacija.ba)
Ostavite komentar
Vaša email adresa neće biti objavljena
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.