Jakotuzlak..SDA obnavlja ono što su drugi palili..iole normalnom razlika je očigledna
Od danas počinje obračun potrošnje električne energije za domaćinstva po tarifama

Obračun potrošnje električne energije za kupce iz kategorije domaćinstva od danas će biti vršen po cijenama utvrđenih Odlukom Regulatorne komisije za energiju u FBiH o davanju saglasnosti JP Elektroprivreda BiH na prijedlog cijena snabdijevanja krajnjih kupaca kod javnog snabdjevača.
U zavisnosti od potrošnje električne energije, za kategoriju domaćinstva primjenjivat će se tri blok tarife: zelena blok tarifa – za potrošnju od 0 do 350 kWh, plava blok tarifa – za potrošnju od 351 do 1.000 kWh i crvena blok tarifa – za svaki kWh preko 1.000 kWh.
Operator distributivnog sistema (ODS) JP Elektroprivreda BiH intenzivno provodi aktivnosti na pripremi vanrednog očitanja mjernih mjesta, kako bi razgraničio potrošnju zaključno s 1. septembrom 2025.
Imajući u vidu da je potrebno očitati potrošnju na 741.000 mjernih uređaja, veliki broj nedostupnih mjernih mjesta, te ograničene ljudske i tehničke resurse, očitanje svih mjernih uređaja na dan 1. septembar tehnički nije moguće izvršiti.
Stoga, Operator distributivnog sistema (ODS) JP Elektroprivreda BiH poziva kupce koji redovno dostavljaju podatke očitanja, da isto učine i 1. septembra 2025., a druge kupce da evidentiraju stanje brojčanika brojila na dan 1. septembra 2025.
Uputstvo o načinu očitanja utroška električne energije, odnosno stanja brojčanika brojila, dostupno je na portalu JP Elektroprivreda BiH www.epbih.ba.
(TIP/Izvor: Fena/Foto: Ilustracija)
Ostavite komentar
Vaša email adresa neće biti objavljena
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.