Pitao mlade u Beogradu koja je razlika između Srbije i RS-a, te znaju li jedno djelo Ive Andrića: ‘Sramota, propali smo!’

Srbijanski influenser Neven poznat je po tome što redovno objavljuje videa na mrežama u kojima postavlja pitanja građanima Srbije na ulici iz opšte kulture. Ovaj put odlučio je mlade pitati, između ostalog, da navedu jedno djelo Ive Andrića te koja je razlika između Srbije i Republike Srpske (entitet u Bosni i Hercegovini).

Odgovori su razočaravajući. Niti jedan od ispitanih nije znao navesti djelo Ive Andrića, prenosi N1.

“Preko nekog mosta”; “Bukvar”, “Nešto na ćupriji most” – samo su neki od odgovora.

Jednoj je djed šapnuo, ali ga je pogrešno čula “Na grini ćuprija” – odgovorila je ponosno.

Koja je razlika između Srbije i Republike Srpske?

“Razlika je to što RS pripada Srbiji, ali nije priznat kao naša”; “RS je u Bosni”, “Srbija je država, a RS je pokrajina u Bosni”, “Nema razlike, to je Srbija, samo ovo je u Bosni, ovo u Srbiji, ali to je sve Srbija”, “Republika Srpska je Republika, a Srbija je Srbija”, “Nema razlike, dat će Bog” – neki su od odgovora.

Ipak, bilo je i onih koji su znali da je to entitet u Bosni i Hercegovini.

Korisnici mreža koji su pogledali video ostali su šokirani.

“Sramota. Ovaj kratka video pokazuje da za Srbiju više nema spasa. Propali smo”, samo je jedan od mnogih komentara.

Pogledajte video:

(TIP)

3 komentara

Komentari su zatvoreni.