Nikšić je najveća lažovćina... upropastio je sve čega se je dohvatio
SOS Dječija sela BiH otvaraju prvu besplatnu senzornu sobu i neurofeedback terapije

SOS Dječija sela BiH u srijedu su svečano obilježila proširenje kapaciteta Centra za rani rast i razvoj, koji je od sada bogatiji za dvije inovativne usluge – senzornu sobu i neurofeedback tretmane. U prisustvu brojnih gostiju, donatora i predstavnika lokalne zajednice, svečano je predstavljeno novo poglavlje u pružanju podrške djeci ranog uzrasta i njihovim porodicama.
Senzorna soba i neurofeedback tretmani osmišljeni su kako bi dodatno odgovorili na potrebe djece s teškoćama u senzornoj integraciji, kao i s poteškoćama pažnje i samoregulacije, pružajući im kroz savremene metode priliku za optimalan razvoj. Usluge su dostupne svim korisnicima potpuno besplatno, čime SOS Dječija sela BiH dodatno potvrđuju svoje opredjeljenje za inkluzivnost i pristupačnost podrške porodicama u zajednici.
Centar za rani rast i razvoj, koji godišnje okuplja oko 300 djece i 150 roditelja, nastavlja dosadašnji rad, pružajući sve postojeće usluge, dok novootvorene mogućnosti predstavljaju iskorak u obogaćivanju ponude u skladu sa savremenim standardima rane intervencije. Centar ostaje otvoren za svu djecu s područja Kantona Sarajevo, a djeluje iz nove, funkcionalno opremljene lokacije unutar SOS Dječijeg sela Sarajevo na adresi Mojmilo, ulica Hermann Gmeiner, kuća broj 11.
Nacionalni direktor SOS Dječijih sela BiH, Malik Garibija, u svom obraćanju je istakao:
„Današnjim danom otvaramo vrata novim mogućnostima za svako dijete kojem je potrebna dodatna podrška. Ulaganjem u senzornu sobu i neurofeedback pokazujemo svoje jasno opredjeljenje da djeci i porodicama pružimo najmodernije usluge, u skladu s njihovim stvarnim potrebama. SOS Dječija sela u BiH ovom inicijativom jačaju svoju misiju – da budemo istinski partneri zajednici, ulažući u zdrav rast, razvoj i sretnije djetinjstvo svakog djeteta. Širenjem usluga Centra za rani rast i razvoj potvrđujemo svoju predanost ne samo djeci i porodicama, već i zajednici kojoj služimo.“
Centar za rani rast i razvoj djeluje od 2012. godine uz kontinuiranu podršku i sufinansiranje Općine Novi Grad. Sadašnje širenje omogućeno je zahvaljujući podršci Ministarstvo rada, socijalne politike, zdravstva, brige i zaštite potrošača Republike Austrije, SOS Dječijih sela u Austriji i Ureda atašea u BiH.
Pomoćnik načelnika za boračka pitanja, rad, socijalna pitanja i zdravstvo Tahir Mašić prisustvovao je današnjem otvaranju novih prostorija Centra za rani rast i razvoj, ističući dugogodišnju saradnju i podršku koju Općina Novi Grad Sarajevo pruža ovoj ustanovi.
“Danas smo ovdje kako bismo podržali otvaranje novih prostorija Centra za rani rast i razvoj koji već dugi niz godina djeluje na području općine Novi Grad. Općina kontinuirano podržava rad ovog centra i veoma smo zadovoljni našom saradnjom koja će se nastaviti i u budućnosti. Iz budžeta Općine Novi Grad Sarajevo za ovu godinu izdvojeno je 45.000 KM, kako bismo doprinijeli radu Centra za rani rast i razvoj i unapređenju uslova za najmlađe“, rekao je Mašić.
Proširenjem Centra za rani rast i razvoj, SOS Dječija sela BiH još jednom potvrđuju svoju posvećenost stvaranju prilika tamo gdje su najpotrebnije. Svako ulaganje u nove usluge je ulaganje u snažniji početak za djecu i porodice, a svaki korak naprijed znak je naše trajne opredijeljenosti da budemo uz zajednicu – tamo gdje podrška znači najviše-SOS Dječija sela BiH.
(TIP/Izvor: federalna.ba/Foto: SOS Dječija sela)
Ostavite komentar
Vaša email adresa neće biti objavljena
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.