Jasmin Salkić i Sanela Jaganjac iz Tuzle dobitnici Balkanske nagrade za inkluzivnu nastavnu praksu

Na prestižnoj Balkanskoj konferenciji o inkluzivnom obrazovanju, održanoj u Ohridu, među brojnim stručnjacima iz šest zemalja bivše Jugoslavije, posebno su se istaknuli Jasmin Salkić i Sanela Jaganjac iz Tuzle, koji su osvojili Balkansku nagradu za inkluzivnu nastavnu praksu. Njihov inovativni projekat “Inkluzivna bajka” prepoznat je kao izuzetan doprinos savremenoj nastavi i inkluziji učenika s teškoćama u razvoju.

Kroz izlaganje, Salkić i Jaganjac predstavili su originalan pristup koji spaja kreativnost, dramske metode i inkluzivne strategije, čime su pokazali kako se obrazovanje može učiniti pristupačnim i zanimljivim za svako dijete. Njihova prezentacija izazvala je veliko interesovanje i oduševljenje među prisutnima, uključujući brojne pedagoge, defektologe i nastavnike iz regiona.

Konferencija je okupila učesnike iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Sjeverne Makedonije i Slovenije, s ciljem razmjene dobrih praksi u oblasti inkluzivnog obrazovanja. Nagrada za “Inkluzivnu bajku” još je jedno priznanje za predani rad i zalaganje tima iz Tuzle na stvaranju škole po mjeri svakog učenika.

Ovaj uspjeh potvrđuje da Tuzla, zahvaljujući entuzijazmu i stručnosti svojih prosvjetnih radnika, prednjači u implementaciji savremenih i humanih obrazovnih pristupa.

(TIP/Izvor: RTV7/Foto: FB)

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena        

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.