E bilo bi fino da ste na Senjaku asfaltirali gdje ste na par mjesta kopali pa nasuli tucanik i tako…
Penzionerski protest u Tuzli: „Da smo tretirani kao ljudi, ne bismo ovdje”

Nova penzionerska stranka ponovo je organizovala mirne proteste, nakon što su ih nadležni nazvali pogrdnim imenima – pilićarima. Penzioneri u Tuzli zahtijevaju bolji status penzionera, ali i svih drugih socijalno ugroženih građana. Podsjećaju, da su se plate funkcionerima povećavale u iznosu od hiljadu marka, a posljednje povećanje penzija iznosilo je 25 marka.
„Da smo tretirani kao ljudi, ne bismo ovdje bili i protestirali, ne bismo tražili ništa posebno. I što je najapsurdnije – mi tražimo evropske parametre, a oni nam nude afričke, plemenske“, kaže Vehid Jahić, predsjednik NPUS-a.
Na protestu je bio i Adem Goletić: „Tu sam da pomognem nama penzionerima. Međutim, rekao bih jednu istinu i činjenicu – nama u ovoj Bosni više pomoći nema“.
(TIP/Izvor: federalna.ba/Foto: FTV)







5 komentara
Mirsad
26.04.2025.Možete svaki dan mirno protestovat niko vas pogledati neće..tek kad budete blokirali i južnu i sjevernu magistralu i ne dozvolite da uposlenici u ministarstvima u TK da dodju na svoje radno mjesto tek onda će vas neko pogledati..
Kuki
26.04.2025.Toliko se Nikšić nasikirao da je morao otići na janjetinu u Jablanicu..
hvtv
26.04.2025.pa sta ima tk s njihovim penzijama? a drugo, svake 4 godine su izbori.
Asim
28.04.2025.Ovo što radi Nikšić penzionerima je endemska mržnja prema ovoj nemočnoj populaciji.Nije ništa ni očekivati od ovog manipulatora, koji se dograbio vlasti na osnovu kompenzacijskog mandata i autoritarnog lobiranja u stranci.On želi doživotno da bude kao i Dodik na čelu SDP-a.Potpuno je uništio socijaldemokratiju u BiH.Za povlaštenu kastu uvjek ima para i načina da sebi i njima napuni đepove, a za penzionere i socijalno ranjive uvjek ima spreman negativan odgovor.Sačuvaj nas Bože ovakvih ljudi koji gaze po životima nemočnim.
Asim
28.04.2025.Ovo što radi Nikšić penzionerima je endemska mržnja prema ovoj nemočnoj populaciji.Nije ništa ni očekivati od ovog manipulatora, koji se dograbio vlasti na osnovu kompenzacijskog mandata i autoritarnog lobiranja u stranci.On želi doživotno da bude kao i Dodik na čelu SDP-a.Potpuno je uništio socijaldemokratiju u BiH.Za povlaštenu kastu uvjek ima para i načina da sebi i njima napuni đepove, a za penzionere i socijalno ranjive uvjek ima spreman negativan odgovor.Sačuvaj nas Bože ovakvih ljudi koji gaze po životima nemočnih.
Komentari su zatvoreni.