Reče licemjer koji se sakrio iza poglavarskog svetog imena!
Plenković se sastao sa Schmidtom, pozvao na smirivanje tenzija

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković sastao se u petak s visokim predstavnikom za BiH Christianom Schmidtom s kojim, kako je naveo, “nastavlja konstruktivni dijalog”.
Plenković je izrazio “zabrinutost trenutnom političkom krizom” u BiH te pozvao na “smirenje tenzija”.
“Osuđujemo poteze koji ugrožavaju Daytonski okvir i funkcionalnost BiH. Za Hrvatsku su mir, stabilnost i europski put BiH od strateške važnosti, kao i osiguranje pune ravnopravnosti Hrvata kao konstitutivnog naroda”, napisao je na X platformi.
Još jednom je naglasio potrebu žurnog dogovora o izbornoj reformi kojom bi se osigurala legitimna zastupljenost hrvatskih političkih predstavnika.
(TIP/Izvor: Fena/Foto: Fena/Platforma X)
Ostavite komentar
Vaša email adresa neće biti objavljena
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.