Komšić: Nemojmo nikada zaboraviti kome dugujemo ovu našu današnju slobodu

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić uputio je čestitku povodom obilježavanja 33. godišnjice od formiranja Armije Republike Bosne i Hercegovine i 20. godišnjice 2. pješadijskog (rendžerskog) puka. 

– Datum 15. april 1992. godine zasigurno je jedan od značajnijih u modernoj istoriji Bosne i Hercegovine. Poznato je svima, na ovaj datum odlukom Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine formirana je Armija Republike BiH. Danas, kada proslavljamo 33. godišnjicu od njenog osnivanja, moramo se prisjetiti njene časne borbe za pravdu, slobodu i dostojanstvo svih građana naše domovine, te njenih herojskih boraca koji su pokazali čeličnu volju, hrabrost i humanost – istakao je Komšić.

Naša je dužnost, kako je dodao, da čuvamo sjećanje na njihove žrtve i da nastavimo graditi Bosnu i Hercegovinu kao zemlju pravde.

 – Nikada ne zaboravimo nadljudske napore koje su borci Armije Republike Bosne i Hercegovine utkali u tijelo naše države. Nemojmo nikada zaboraviti kome dugujemo ovu našu današnju slobodu. Svim bivšim pripadnicima Armije Republike Bosne i Hercegovine i svima koji poštuju njene univerzalne vrijednosti još čestitam 33. godišnjicu od osnivanja Armije Republike Bosne i Hercegovine i 20. godišnjicu od formiranja 2. pješadijskog (rendžerskog) puka Oružanih snaga Bosne i Hercegovine. Živjela nama naša jedna jedina domovina, Bosna i Hercegovina! – navodi Komšić u čestitci, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću Predsjedništva BiH. 

(TIP/Izvor: Fena/Foto: Predsjedništvo BiH)

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena        

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.