Žarko Vujović: Praksa nas podsjeća da žene nisu dovoljno zastupljene na pozicijama odlučivanja

U povodu 8. marta, Međunarodnog praznika žena javnu čestitku je uputio predsjednik Skupštine Tuzlanskog kantona Žarko Vujović.

˝U ime Skupštine Tuzlanskog kantona i u svoje ime svim ženama upućujem iskrene čestitke u povodu 8. marta – Međunarodnog dana žena.

Ovaj praznik nas podsjeća na obavezu, ali i društvenu potrebu, da svakodnevno radimo na stvaranju uslova u kojima će žene imati ravnopravan položaj i jednake prilike s muškarcima, u svim sferama života.

U Bosni i Hercegovini, baš kao i u ostatku demokratskog svijeta, deklarativna ravnopravnost postoji, ali praksa nas podsjeća da žene nisu dovoljno zastupljene na pozicijama odlučivanja.

Očekujem da ćemo zajedno mijenjati takvo stanje, jer doprinos koji žene mogu dati, djelujući s najodgovornijih političkih i društvenih pozicija itekako je potreban Bosni i Hercegovini.

Uz želje da svaka žena danas dobije posebnu pažnju i zahvalnost još jednom im čestitam 8. mart˝.  

(TIP/Foto: Arhiva/Patria)

Komentar

  • n emogu od tewbe doći na red says:

    ne mogu zaobići taku moralnu gromadu visoko letaća-preletača, logično i nemogu doći do toga o ćemu prićaš

Komentari su zatvoreni.