Vučić o procesu protiv Dodika: Nadam se da će biti razuma u Sarajevu

Nadam se da će biti dovoljno razuma u Sarajevu, kada je u pitanju proces protiv Milorada Dodika – komentirao je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić današnji nastavak suđenja predsjedniku RS Miloradu Dodiku i v.d. direktora Službenog glasnika RS Milošu Lukiću kojima će presuda biti izrečena u srijedu, 26. veljače.
Vučić je u srijedu u Beogradu kazao kako taj proces ne postoji samo zbog progona Dodika i Lukića, već da bi se jasan signal poslao Republici Srpskoj.
– S oduševljenjem bih pozdravio oslobađajuću presudu, mada se plašim da smo svi u problemu. Sve osim oslobađajuće presude vodi nas u neizvjesnost – dodao je predsjednik Srbije, prenose mediji u regiji.
Podsjećamo, u završnim riječima na suđenju za nepoštivanje odluka visokog predstavnika u BiH Christiana Schmidta, Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine zatražilo je kaznu zatvora i zabranu obavljanja javne funkcije u trajanju od deset godina Miloradu Dodiku, predsjedniku RS i Milošu Lukiću, bivšem vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika u tom bh. entitetu.
Dodik je tijekom iznošenja završnih riječi ponovno naveo da je u pitanju politički proces.
Goran Bubić, branilac Dodika, iznoseći završnu riječ, zatražio je oslobađajuću presudu, navodeći da radnje njegovog branjenika nisu izazvale posljedicu.
(TIP/Izvor: Fena)
OK. I sta namjeravas uraditi tim povodom? Tebe su biraci izabrali. I sta ces uraditi?