Fudbaleri Slobode poraženi od Posušja na Tušnju

U 2. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine fudbaleri tuzlanske Slobode poraženi su na stadionu Tušanj od gostiju iz Posušja rezultatom 0:2 (0:1). Bila je ovo prva domaća utakmica Slobode nakon povratka u Wwin ligu, ali je fudbaleri i navijači neće pamtiti po lijepom.

Od početka utakmice bilo je jasno kako su gosti došli po pobjedu dok je Sloboda susret počela sa petoricom igrača ispod 21 godine.

Do vodstva gosti dolaze u 37. minuti kada je domaćeg golmana Azira Muminovića matirao Bruno Jenjić.

Ovjera pobjede i tri boda uslijedila su na startu drugog dijela. Vinko Rozić je najprije pogodio stativu, a potom je odbijanac pospremio u mrežu Tuzlaka.

Obren Cvijanović je u 57. minuti odlično šutirao, ali je prečka bila saveznik Posušaka. Tri minuta kasnije Jenjić je u odličnoj prilici, ali ne pogađa.

U još nekoliko navrata gosti su zaprijetili iz odličnih pozicija, ali se mreža Tuzlaka nije tresla. I na drugoj strani bilo je prilika, ali je na kraju utakmica završena rezultatom 2:0 u korist Posušaka.

Posušje poslije dva odigrana kola ima šest osvojenih bodova, a Sloboda je bez osvojenog boda.

(TIP/Izvor: Fena)