EURO 2024: Engleska pobijedila Srbiju

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Engleske 1:0 u okviru prve utakmice Grupe C Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Početak utakmice je bio u znaku Engleske, lopta je bila više u njihovom posjedu, mada bez značajnijih šansi za pogodak. Međutim, Belingem već u 13. minuti uz asisteniciju Sake postiže pogodak glavom za vodstvo Engleske.

Veliku šansu u 20. minuti za Srbiju je imao Mitrović, ali je lopta otišla pored gola.

Englezi su bili dominantniji tokom cijelog prvog poluvremena.

Pritisak Srbije je bio mnogo jači u drugom poluvremenu, potpuno je dominirala utakmicom, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovo je prva utakmica Srbije na evropskim prvenstvima poslije 24 godine, odnosno poslije Evropskog prvenstva u Holandiji 2000, dok Engleska važi za jednog od favorita ovog takmičenja.

Danas su odigrana još dva meča, Slovenija i Danska su odigrale neriješeno, 1:1, dok Nizozemska pobijedila 2:1 Poljsku.

(TIP/Izvor: bhrt.ba/Foto: UEFA)