Ma jok, nego vas HDZ izbacio, pa sad tražite sredstvo za osvetu. Sto niste pitali dal' je Katica politički sudija,…
Bingo postao suvlasnik rudnika Miljevina

Vlasnici “Pavgorda” i “Binga” Gordan Pavlović i Senad Džambić nastavljaju jačati svoju saradnju. Nakon što mu je pozajmicom pomogao da preuzme “Aluminu”, Džambić je sada preuzeo udio u Pavlovićevom Novom rudniku mrkog uglja “Miljevina”, saznaje Capital.ba.
Naime, “Pavgord” je prenio 20 odsto vlasništva u Novom rudniku mrkog uglja Miljevina na preduzeće “Ingram” iz Srebrenika.
Nakon ove transakcije “Pavgord” je vlasnik 80 odsto kapitala ili 14,7 miliona KM, a “Ingram” 20 odsto ili 3,7 miliona KM, piše Akta.ba.
“Ingram” je firma u kojoj 95 odsto akcija ima “Bingo”.
Novi rudnik mrkog uglja Miljevina u prošloj godini je zaradio 3,3 miliona KM, a priohodi su mu iznosili 32 miliona.
Capital.ba je nedavno objavio da je vlasnik kompanije “Bingo” Senad Džambić novčanom pozajmicom pomogao vlasniku firme “Pavgord” Gordanu Pavloviću da postane većinski vlasnik “Alumine”.
Pavlović je tada za Capital rekao da su njih dvojica prijatelji i da pomažu jedan drugog koliko mogu.
“On više pomaže meni, nego ja njemu, jer on više i ima”, rekao je tada Pavlović.
(TIP/Foto: Ilustracija)







4 komentara
Adem
01.06.2024.Bravo za vizionara. Tito u ekonomiji.
Maribor
01.06.2024.Kapital…
Tracie De oto
01.06.2024.Tracie De oto
Klasika
01.06.2024.Klasika, pozajmio, pa čojk nema oklem vratiti s kamatom, ali ima nekretninu, malo po malo biti će 100% njegovo
Komentari su zatvoreni.