Pola sata nakon što je ostvarila najveći uspjeh u karijeri, bosanskohercegovačka plivačica Lani Pudar je uručena medalja za osvojenu svjetsku bronzu.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (18) osvojila je bronzanu medalju u finalnoj utrci discipline 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Dohi (Katar).

Sjajna Mostarka je dionicu od 200 metara isplivala s vremenom 2.07.92 što je bilo dovoljno za novo svjetsko odličje za našu najbolju plivačicu.

Pogledajte fantastičan nastup naše velike šampionke Lane Pudar za svjetsku bronzu:

Zlato je osvojila Britanka Laura Stefens s vremenom 2:07:35, a srebrna medalja pripala je Heleni Rozendal Bah iz Danske koja je isplivala vrijeme 2:07:44.

Zbog lakše povrede ramena, Pudar u Dohi nije nastupila u disciplini 100 metara delfin. Ipak, povreda je nije spriječila da osvoji novu, ukupno već 19. medalju u karijeri na velikim takmičenjima.

Podsjetimo, Lana Pudar predstavljat će Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama u Parizu ove godine.

(TIP/Izvor: bhrt.ba)