Novi poraz BiH: Luksemburg obrukao Zmajeve

Fudbalska “A” reprezentacija BiH pretrpjela je sramotan poraz u 9. kolu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo. Luksemburg je u petak protiv BiH slavio rezultatom 4:1.

Luksemburg je poveo već u 6. minuti susreta, kada je Olsene pogodio mrežu našeg tima. Reakcije na terenu nije bilo, pa su “Zmajevi” bili očajni.

U 30. minuti Rodrigues je s penala pogodio za 2:0.

U 42. minuti Luksemburg je imao odličnu šansu, ali je šut Barreire završio za malo pored gola. BiH u prvom poluvremenu nije napravila apsolutno ništa.

U 48. minuti Olsene je imao zicer, ali je Vasilj sjajno intervenisao i spasio svoju mrežu. Ipak, u 55. minuti Nihad Mujakić je postigao autogol za 3:0.

Najbolju šansu u 83. minuti imao je za BiH Ermedin Demirović, ali se napadač Ausgburga obrukao u šansi jedan na jedan.

Jedini šut u okvir gola BiH je imala u trećoj minuti nadoknade, ali je golman Luksemburga uspio odbraniti udarac Demirovića. Nakon kornera, Renato Gojković je pogodio za 3:1.

Ipak, Rodrigues je u nadoknadi u četvrtoj minuti sjajnim golom postavio konačnih 4:1.

(TIP/Izvor: Patria)