Sloboda u prvom poluvremenu riješila TOŠK

Fudbaleri Slobode slavili su 11. pobjedu u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Ukupno 33. bod, što je maksimalan učinak. osvojio je tim Zlatana Nalića na Tušnju u aktuelnoj takmičarskoj godini, a Sloboda je večeras u sklopu 14. kola nadigrala TOŠK iz Tešnja rezultatom 2:0.

Sloboda je riješila utakmicu u prvom poluvremenu.

Za 1:0 je u 15. minuti pogodio Said Husejinović, a u 43. minuti je prednost Crveno-crnih uduplao Kenan Delić pogotkom iz penala.

U prvih 45 minuta na terenu je postojao samo jedan tim, a prednost Slobode mogla je biti i ubjedljivija da na golu TOŠK-a raspoložen nije bio čuvar mreže Samir Selimović.

TOŠK je u drugom poluvremenu uspio zaustaviti napade Slobode, ali nije ozbiljnije ugrozio gol Tuzlaka.

Tuzlaci sada imaju 33 boda, četiri više od drugoplasirane Stupčanice, koja je sada pod imperativom protiv Goražda.

(TIP/Izvor: Faktor.ba/Foto: fksloboda.ba)