Posušje i Tuzla City remizirali, Sarajevo bolje od Zvijezde 09

Fudbaleri Sarajeva večeras su na Koševu savladali Zvijezdu 09 sa 2:0, u susretu devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Petom pobjedom u sezoni Sarajevo se vratilo na drugu poziciju na tabeli sa dva boda manje od lidera Borca koji ima i utakmicu manje.

Pitanje pobjednika domaći su riješili u prvom poluvremenu kada su postignuta oba gola. Mrežu Zvijezde načeo je Renan Oliveira u 23. minuti, a konačan rezultat postavio je Radović minutu prije kraja poluvremena.

U narednom kolu Sarajevo će u najvećem bh. derbiju dočekati gradskog rivala Željezničar, koji će prije toga odigrati još jedan derbi, u ponedjeljak na Grbavici protiv Širokog Brijega.

U prvoj utakmici devetog kola danas su Posušje i Tuzla City odigrali neriješeno 1:1.

Tri utakmice igraju se u nedjelju, a sastaju se Igman – Zrinjski, Sloga Doboj – GOŠK i Borac – Velež, dok će kolo biti zatvoreno pomenutim derbijem na Grbavici.