Vest Hem i Fiorentina finalisti Konferencijske lige

Nogometaši engleskog Vest Hema i italijanske Fiorentine plasirali su se u finale Konferencijske lige, koje će biti 7. juna u Fortuna Areni u Pragu.

Londonska ekipa u polufinalu eliminirala nizozemski AZ Alkmar, dok je italijanski tim bio bolji od švajcarskog Bazela.

Vest Hem je pobijedio  u oba susreta. U revanšu je sinoć gostima slavio sa 1:0, dok je domaći susret prije sedam dana riješio u svoju korist sa 2:1.

Bazel je prošle sedmice u gostima pobijedio Fiorentinu sa 2:1, ali nije uspio da sačuva prednst. Fiorentina je u revanšu u Švajcarskoj istim rezultatom slavila u regularnom toku utakmice, a pobjednik je odlučen tek u 30-minutnoj nadoknadi vremena. Junak utakmice bio je Čeh Antonin Barak koji je bio strijelac u 9. u devetoj minuti sudijske nadoknade.