Foto: Općina Kalesija bratimljena sa općinom Talas iz Turske

19.08.2022 19:51
 

Općina Kalesija od danas bratimljena sa općinom Talas iz Turske Općina Kalesija od danas je bratimljena sa općinom Talas iz oblasti Kayseri u Turskoj. Sporazum o bratimljenju općinski načelnik Sead Džafić potpisao je sa zamjenikom načelnika općine Talas Alijem Kocukogluom.

Na osnovu potpisanog Sporazuma o saradnji, ove dvije općine će ubuće blisko sarađivati u oblasti privrede, infrastrukture, kulture, sporta i turizma, rečeno je prilikom današnjeg potpisivanja u kabinetu načelnika Kalesije.

Drago mi je što ovaj Sporazum neće biti samo slovo na papiru. Općina Talas, odnosno njen načelnik obećao je da će podržati projekat izgradnje objekta osnovne škole, ali i druge projekte koji su od interesa za građane naše općine, kazao je općinski načelnik Sead Džafić.

On je istakao da Kalesija neće stati samo na ovom bratimljenju već će i u buduće raditi sve na promociji i proširenju liste prijatelja naše općine.

Prema riječima zamjenika načelnika općine Talas Alija Kocukoglua, Kalesija je dosta slična ovoj turskoj općini i oni će sve učiniti da se realiziraju određeni projekti koji će biti dokaz prijateljstva između naroda Turske i Bosne i Hrercegovine.

U delegaciji iz Turske bio je i Hamza Yavuz, predsjednik Udruženja Bošnjaci iz Izmira koji nije krio oduševljenje što je došlo do bratimljenja ove dvije općine smatrajući da će ovim Sporazum Kalesija dobiti dobre prijatelje i osobe na koje može računati u budućnosti.

Na kraju sastanka, načelnik sa pomoćnicima i sa predstavnicima općine Talas položio je cvijeće i odao počast svim šehidima i poginulim borcima općine Kalesija koji su živote dali za slobodnu i nezavisnu državu Bosnu i Hercegovinu.

(TIP)

Jedan komentar na Foto: Općina Kalesija bratimljena sa općinom Talas iz Turske

 1. JB007

  20. 08. 2022. - 10:54

  Mnogo za BiH i narod Kalesije znači bratimljenje poznate općine “Talas” u još poznatijoj Regiji.
  Hahaha. Koje budalaštine. Turci u srbiji milijardama otvaraju fabrike a ovi naši se slikaju. I ovaj nekadašnji vozač agrokomerca a danas Načelnik kalesije samo neka se slikati.
  To je nabolje poređenje sistema vrojednosti. Ono što je u Jugoslaviji jedva moglo biti vozač danas je vlasnik otete fabrike i Načelnik.
  E moj Tito sreća da ovo ne moraš gledati. I ta jalija je i uništila moćnu Jugoslaviju gdje se uz mizerne greşke znalo ko kosi a ko vodu nosi.
  Al narod stoku bira neka ih i trpe.

Morate biti prijavljeni kako bi mogli komentarisati Prijava

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.