Tuzla City ispustila nove bodove, važna pobjeda Željezničara

Tuzla City remizirala je bijeljinskim Radnikom rezultatom 2:2 u utakmici 19. kola Premijer Lige BiH i i ispustila nove bodove u odnosu na lidera Zrinjskog.

Tuzla City je na stadionu Tušanj na kraju remizirala rezultatom 2:2, ali nije sve počelo dobro po tim koji sa klupe predvodi Husref Musemić. Nakon što je Morris u 20. minuti napravio prekršaj u šesnaestercu nad Pantelićem, Jovan Blagojević bio je siguran izvođač jedanaesterca za vodstvo gostiju i opšte iznenađenje na tuzlasnkom stadionu.

Nakon toga Tuzla je jače krenula prema golu gostiju, a izjednačenje je došlo u 35. minuti. Sulejman Krpić bio je strijelac za poravnanje domaćina, koji je do poluvremena imao još jednu priliku, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom dijelu utakmice Radnik je krenuo nešto ofanzivnije, ali bolje šanse je imala Tuzla. Naposlijetku, Šubert je u šesnaestercu srušio Džafića, a sudija Bilbija pokazao je na bijelu tačku. Svojim drugim golom Sulejman Krpić krunisao je sjajnu partiju.

Do kraja je Radnik postigao pogodak u trećoj minuti nadoknade. Strijelac za izjednačenje bio je Šarić

Tuzla City je i dalje na drugom mjestu tabele Premijer Lige BiH sa 36 bodova, dok je radnik posljednji i ima 12 bodova.