Poraz Dinama od West Hama, Zvezda savladala Bragu

U okviru prvog kola grupne faze UEFA Lige Evrope Crvena zvezda je u grupi F kao domaćin u Beogradu pobijedila portugalsku Bragu rezultatom 2:1. Zvezda je povela golom Milana Rodića u 75. minuti, ali samo minut kasnije Braga je uspjela izjednačiti pogotkom Galena. Ipak, fudbaleri Zvezde uspjeli su upisati pobjedu golom Aleksandra Kataija iz penala u 85. minuti.

Dinamo Zagreb je u grupi H na svom Maksimiru poražen od West Hama rezultatom 0:2. Strijelci za West Ham su bili Michail Antonio u 22. i Declan Rice u 51. minuti meča.

U grupi E turski Galatasaray je u Istanbulu savladao Lazio rezultatom 1:0. Turska ekipa je do pobjede došla autogolom Thomasa Strakoshe u 67. minuti.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati: Bayer Leverkusen – Ferencvaros 2:1, Betis – Celtic 4:3, Lokomotiv Moskva – Olympique Marseille 1:1, Midtjylland – Ludogorets 1:1, Rapid Beč – Genk 0:1.

(TIP/Izvor: Anadolija)