Nedžad Husić u polufinalu Olimpijskih igara

Bh. taekwondoista Nedžad Husić plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju u kategoriji do 68 kilogarama. U četvrtfinalu savladao je Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana 8:7.

U borbi za dugo očekivanu medalju Husić će se suprostaviti Uzbekistancu Ulugbek Rashitov.

Planiran početak borbe je 9:45 po našem vremenu.

Husić je prethodno u osmini finala superiornom pobjedom savladao je domaćeg predstavnika Ricardo Suzuki, rezultatom 22-2 na point gap.

Husić je član Teakwando kluba Novi Grad i višestruki državni prvak BiH, a skoro je na Evropskom prvenstvu u Sofiji osvojio srebro.

Podsjetimo, Lana Pudar, najmlađa predstavnica Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama, okončala je svoj nastup u Tokiju jučer nakon što se nije uspjela plasirati u polufinale Olimpijskih igara. Tatjana Đekanović, prva od bh. sportista koja je nastupila na Olimpijskim igrama, također, završila je svoj nastup osvojivši 47. mjesto, prenosi N1.