Đoković i Nadal odigrali još jedan strašan meč. Španjolac slavio u finalu Rima

RAFAEL NADAL je deseti put osvojio Masters u Rimu. U finalu je nakon 2 sata i 49 minuta sa 7:5, 1:6, 6:3 slavio protiv Novaka Đokovića.

Ovom pobjedom Nadal se izjednačio s Đokovićem po broju Masters titula – obojica imaju po 36 naslova. Ujedno mu je Rim sad četvrti turnir na kojem ima barem deset titula. Ranije je deset puta osvajao Roland Garros, Barcelonu i Monte Carlo. U međusobnim omjerima u najvećem rivalstvu u tenisu Đoković vodi 29:28.

Prvi set je Španjolac dobio boljom igrom u odlučujućim trenucima, a onda je sredinom drugog seta doživio veliki pad u igri. Odlučujući trenutak dogodio se kod 2:2 u trećem setu kada je Nadal uz pomoć vrha mreže spasio break-loptu. Nakon toga je osvojio tri gema zaredom i Đoković, koji Nadala na zemlji nije pobijedio šest godina, više se nije uspio vratiti.

Nadalu je ovo 88. titula u karijeri. Đoković ima šest titula manje, piše Index.hr.

(TIP/Foto: Andrea Staccioli/Guliver)