Košarkaši Slobode pobjedom protiv Čapljine prekinuli seriju poraza

08.12.2019 09:09

Pred oko 1000 posjetilaca košarkaši OKK Sloboda su večeras u Mejdanu u utakmici 9. kola Prvenstva BiH savladali ekipu iz Čapljine rezultatom 81:68 (16:23, 22:16, 20:9, 23:20).

Početak susreta nije počeo najbolje za domaću ekipu što gosti koriste i vode sa 20:10 pred kraj prve četvrtine, najviše zahvaljujući šutem za tri poena. Do kraja prvog perioda Sloboda je uspjela smanjiti prednost na 7 poena razlike – bilo je 16:23. U drugoj četvrtini Sloboda igra mnogo kvalitetnije i agresivnije u odbrani i to donosi bolji rezultat. Nekoliko sjajnih odbrana i kontranapada donosi im -1 na poluvremenu – 38:39. Fenomenalni Gregg sa 13 poena predvodio je tim domaće ekipe. Sjajno otvaranje treće četvrtine i ponovo agresivna odbrana sa kontranapadima domaćoj ekipi donosi prednost. Sjajni Manjgafić igra fenomenalno na obje strane i uz precizne Čamparu i Janjića završavaju treću četvrtinu sa deset poena razlike prednosti 58:48. U četvrtoj četvrtini Sloboda ne dozvoljava ekipi iz Čapljine da se približi te uspijeva završiti utakmicu krajnjim rezultatom 81:68.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Janjić sa 22, Manjgafić sa 21 i Gregg sa 18 poena. Kod gostiju Bungei sa 20 i Milin sa 18 bili su bolji od ostalih.

Sljedeću utakmicu OKK Sloboda igra već u srijedu u Mejdanu, 11.12.2019. godine u 19:00 sati u okviru ABA2 Lige protiv ekipe Sparsa, saopćeno je iz OKK Sloboda.

(TIP/Izvor: federalna.ba)