United bolji od Tottenhama, Liverpoolu Merseyside derbi

05.12.2019 08:08

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su na svom terenu ekipu Tottenhama sa 2:1, u utakmici 15. kola Premier lige.

United je poveo već u šestom minutu golom Marcusa Rashforda, izjednačio je Dele Alli u 39., a pobjedu klubu s Old Trafforda donio je Rashford sa penala u 49. minutu.

Manchster United je, poslije dva remija, upisao petu pobjedu od početka šampionata i šesti je na tabeli sa 21 bodom. Na drugoj strani, Tottenham je doživio prvi poraz od dolaska Josea Mourinha i trenutno je osmi sa 20 bodova.

Istim rezultatom Chelsea je na svom terenu bio bolji od Aston Ville.

Strijelci za pobjednički tim bili su Tammy Abraham u 24. i Mason Mount u 48. minutu, dok je jedini gol za Aston Villu postigao Trezeguet u 41. minutu.

Chelsea je četvrti na tabeli sa 29 bodova, dok je Aston Villa na 15. poziciji sa isto toliko osvojenih bodova.

Pobjedu na domaćem terenu upisao je i Leicester koji je sa 2:0 slavio protiv Watforda golovima Jamiea Vardyja sa penala u 55. minutu i Jamesa Maddisona u 95. minutu.

Leicester je drugi na tabeli sa 35 bodova, dok je Watford posljednji sa samo osam bodova.

Fudbaleri Southamptona pobijedili su Norwich sa 2:1, dok je Wolverhampton slavio protiv West Hama sa 2:0.

U jednom od najvećih derbija engleskog fudbala Liverpool je na Anfieldu pobijedio Everton s 5:2 i nezaustavljivo juri prema prvom naslovu engleskog prvaka nakon 1990. godine.

Aktuelni evropski prvak je upisao 14. pobjedu uz jedan remi pa sada ima čak 11 bodova više od aktuelnog prvaka Manchester Cityja koji je pao na treću poziciju.

Bila je to utakmica s dva različita poluvremena. Prvo je bilo fantastično sa čak šest golova, dok smo u nastavku susreta vidjeli samo jedan pogodak i to u sudijskoj nadoknadi.

Redsi su poveli već šestoj minuti golom Divocka Origija na asistenciju Sadia Manea, a u 17. minuti je Xherdan Shaqiri povisio na 2:0. Michael Keane je smanjio u 21. minuti, no uslijedila su još dva gola domaćina, a strijelci su bili ponovo Origi (31) i Mane (45).

U posljednjim trenucima prvog dijela Richarlison je smanjio na 4:2, a na konačnih 5:2 postavio je Georginio Wijnaldum u 90. minuti.

Everton već 20 godina nije slavio na Anfieldu, a u zadnjih 20 utakmica Liverpool ne zna za poraz od gradskog suparnika što je najduži niz u historiji ovog derbija.

(TIP/Beta-Hina/Foto: Getty Images/Guardian)