Video: Učenici Međunarodne škole Tuzla organizirali humanitarnu akciju

16.11.2019 11:13
 

Ova sedmica u Tuzli je bila posvećena humanitarnoj akciji prikupljanja pomoći djeci iz porodica slabijeg imovinskog stanja, koju je organizirala Richmond Park Međunarodna škola Tuzla zajedno s učenicima i roditeljima.

 Već četvrti put se ova humanitarna akcija održava u našoj školi, a želimo prikupiti pomoć za socijalno ugrožene porodice. To su porodice koje imaju minimalno jednog učenika u školama. Prije toga smo kontaktirali pedagoge škola i s njima se konsultirali, koji su to njihovi učenici u stanju materijalne potrebe. U ovoj akciji isključivo su sudjelovali naši učenici sa svojim roditeljima – rekla je za Fenu Dina Mehanović Husić iz Međunarodne škole Tuzla.

Djeca su željela doprinijeti i pomoći ovoj akciji te su danas i posjetili učenike koji su u stanju socijalne potrebe i s njima razgovarali.

– Ja sam sretna što sam dio ovog projekta i što smo djeci pripremili darove. Najvažnije je da možemo pomoći porodicama odnosno našim vršnjacima, da im pokažemo da mislimo na njih – rekla je Suana Omeragić, učenica Međunarodne škole Tuzla.

Učenica Iman Huremović također se rado uključila u akciju prikupljanja pomoći za vršnjake koji su u potrebi.

– Ovakve akcije su uvijek potrebne. Djeci moramo pomoći i ne smijemo dozvoliti da oskudijevaju u svojim osnovnim ljudskim pravima – rekla je.

Razrednici u Richmond Park Međunarodnoj školi su informacije o ugroženim porodicama podijelili po razredima. Svaki razred je bio zadužen za jednu porodicu. Ideja je da se ne prikuplja novac od kojeg bi škola kupila namirnice nego da učenici zajedno sa svojim roditeljima odu u markete i prema informacijama koje su dobili, kupe šta mogu i žele za porodicu za koju su zaduženi. Cilj je da učenici u potpunosti osjete da pomažu nekome.

– Nadamo se da ćemo imati puno pozitvnih primjera i da ova naša akcija može poslužiti kao ideja i nekim drugima koji bi željeli pomoći ljudima i nekome uljepšati dan, sedmicu, mjesec i život – naveli su u iz Richmond Park Međunarodne škole Tuzla.

(TIP/Fena)

[Otvori sve članke iz ove rubrike]

Najnovije iz rubrike!

Morate biti prijavljeni kako bi mogli komentarisati Prijava

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.