Zrinjski u Mostaru ubjedljivo savladao Tuzla City

09.11.2019 19:12

U susretu 16. kola nogometne Premijer lige BiH HŠK Zrinjski je u Mostaru s visokih 4:0 nadigrao Tuzla City. Iako se igralo u nemogućim uslovima, na kišom potopljenom terenu, pod vodstvom novog trenera Nenada Gagre domaći nogometaši odigrali su odličnu utakmicu te su sa po dva gola u oba poluvremena nadigrali goste iz Tuzle.

Domaći su poveli već u petoj minuti. S ruba kaznenog prostora šutirao je Frane Čirjak, lopta je pogodila igrača Tuzla City-a Adisa Hadžanovića i završila u golu gostiju. Slična situacija ponovila se u 34. minuti. Ovoga puta pucao je Petar Kunić, a ovoga puta loptu je u svoju mrežu skrenuo Borislav Terzić. U nastavku je Staniša Mandić u 64. minuti završio kontru Zrinjskog za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Kristijan Stanić u 80. minuti. S tri nova boda Zrinjski se popeo na peto mjesto tabele s 26 bodova, bodom manje od Tuzla Cityja koji se nalazi odmah iznad Zrinjskog.

(TIP/Fena/Foto: Mario Obrdalj)