Juventus na gostovanju pobijedio Inter sa 2-1

07.10.2019 08:26

U velikom derbiju talijanskog nogometa Juventus je na gostovanju pobijedio Inter sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice Serije A.

Strijelci za torinsku “Staru damu” bili su Argentinci Paulo Dybala (4) i Gonzalo Higuain (80), dok je pogodak za Inter zabio također, Argentinac Lautaro Martinez (18-11m).

Juve je ovom pobjedom preskočio Inter i prvi put ove sezone preuzeo vodstvo na ljestvici.

Juve je poveo već u 4. minuti sjajnim pogotkom Paula Dybale na asistenciju Miralema Pjanića, a pet minuta kasnije Cristiano Ronaldo je uzdrmao vratnicu. Inter je izjednačio u 18. minuti pogotkom Lautara Martineza iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Matthijs de Ligt igrajući rukom.

U 43. minuti gosti su zabili i drugi pogodak, Cristiano Ronaldo je lijepim udarcem svladao Samira Handanoviča, ali je Dybala, koji mu je asistirao, bio u zaleđu, pa je sudac Gianluca Rocchi poništio pogodak nakon pregleda VAR-om.

Prvu veliku priliku u nastavku imao je Inter u 68. minuti, pucao je Vecino, lopta je pogodila De Ligta u leđa i završila u vratnici. U trenucima dok je Inter bio nešto volji, Juventus je u 80. minuti još jednom poveo, a sjajnu akciju pogotkom je okrunio Higuain. Dvije minute kasnijke Inter je mogao izjednačiti, ali je Szczeesny zaustavio Vecinov udarac.

Torino i Napoli su odigrali bez golova, a susret je obilježio težak pad gostujućeg braniča Elseida Hysaja koji je pao na glavu i u 34. minuti je morao iz igre.

Atalanta se vratila na svoj stadion u Bergamu pobijedivši Lecce sa 3-1. golovima Duvana Zapate (35), Papu Gomeza (40) i Robina Gosensa (56). Bila je to treća uzastopna pobjeda Atalante.

Nogometaši Fiorentine pobijedili su Udinese s minimalnih 1-0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa. Strijelac pobjedničkog pogotka u 72. minuti bio je Nikola Milenković.

Cagliari je s Romom odigrao 1-1 i tako nastavio pozitivan niz, u posljednjih pet susreta upisao je tri pobjede i dva remija.

Nikola Kalinić uspio je zabiti gol u 90. minuti, koji je nakon provjere na VAR-u poništen, a u sudačkoj nadoknadi (90+11) mogao je donijeti pobjedu Romi, ali je njegov pokušaj glavom završio iznad gola.