Sarajevo u Zenici izgubilo od BATE Borisova sa 2:1; Malmo pobijedio Zrinjski sa 3:0

09.08.2019 07:58

Fudbaleri BATE Borisova pobijedili su Fudbalski klub Sarajevo rezultatom 2:1 u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige  koja se večeras igrala na Bilinom polju u Zenici, javlja Anadolu Agency (AA).

BATE je u 19. minuti poveo protiv Sarajeva golom Dmitrija Bage.

U drugom poluvremenu nad igračem BATE-a načinjen je prekršaj, a sudija Alexandre Boucat svirao je penal. S bijele tačke u 71. minutu pogodio je Harvaine Mourkam i udvostručio prednost.

Dva minuta prije isteka regularnog vremena utakmice Haris Handžić je postigao gol za Sarajevo zahvaljujući asistenciji Aladina Šišića.

Prva utakmica trećeg pretkola Evropske lige između Sarajeva i BATE Borisova bila je nakratko prekinuta u 76. minuti susreta pri rezultatu 2:0. Glavni sudija meča Alexandre Boucat iz Belgije je zbog ubacivanja nedozvoljenih pirotehničkih sredstava prekinuo meč i igrače povukao u svlačionicu. Nakon nekoliko minuta, sudija je donio odluku da se meč nastavi.

Revanš utakmica igra se u četvrtak na stadionu Borisov Arena.

Fudbaleri Malmoa pobijedili su sa 3:0 mostarski klub Zrinjski u prvoj utakmici 3. pretkola Evropske lige koja se večeras igrala na stadionu ‘Swedbank’, javlja Anadolu Agency (AA).

Švedski klub je u 36. minuti ostvario prednost nad Zrinjskim, golom Rasmusa Bengtssona. Prvo poluvrijeme završeno je minimalnim vodstvom Šveđana.

Malmo je prednost povećao u 66. minuti pogotkom Andersa Christiansena. Osam minuta kasnije, Soen Rieks ponovo je zatresao mrežu ‘Plemića’ i potvrdio pobjedu svog kluba.

Revanš utakmica se igra 15. augusta na stadionu ‘Pecara’ u Širokom Brijegu.

(TIP/Izvor: Anadolija)