Remi Tuzla Cityja i Radnika, Zrinjski bolji od Željezničara

14.04.2019 08:16
hhhhhhhhhh

U susretu 26. kola Premijer lige BiH, nogometaši Tuzla Cityja i Radnika iz Bijeljine podijelili su bodove odigravši 1:1 (0:0).

Utakmica je bila dosta nezanimljiva i s veoma malo ozbiljnijih prilika za gol. Djelimično opravdanje domaći tim ima u neigranju trojice zbog žutih kartona suspendovanih igrača – Voje Ubiparipa, Ivana Sesara i Nermina Crnkića.

U 40. minuti domaći su postigli gol koji je poništen zbog ofsajda.

Vodeći gol potignut je u 61. minuti, kada je u 16-ercu domaćih jednu odbijenu loptu pod gredu poslao Irfan Hadžić.

U posljednjim sekundama susreta Miloš Stojčev je evro-golom sa oko 25 metara izjednačio na 1:1.

Tuzla City i dalje ostaje bez pobjede u susretima s Radnikom. U tri utakmice dvije su završene remijem, a jedna pobjedom Bijeljinaca.

Poslije ovog kola Tuzla City ostaje na 9. mjestu sa 29 bodova, dok je Radnik izbio na 5. poziciju sa 35

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Željezničar 1:0 u derbiju 26. kola Premijer lige BiH.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojemu su obje momčadi stvorile nekoliko izglednih šansi, domaći su poveli u 49. minuti preko Semira Pezera koji je pogodio glavom nakon udarca iz kuta.

Samo šest minuta kasnije Zrinjski je ostao s igračem manje nakon što je Kristijan Stanić dobio drugi žuti karton.

Ipak, domaći su nogometaši do kraja uspjeli obraniti minimalnu prednost i doći do četvrte uzastopne pobjede.

Zrinjski je tako dodatno smanjio prednost za vodećim Sarajevom koja sada iznosi 3 boda. Sarajevo svoj susret 26. kola igra u nedjelju kada mu u goste dolazi Široki.