Košarkaši OKK Slobode pobjednici Kupa RKS Tuzla

10.01.2019 09:55

Košarkaši OKK Slobode pobjednici su Kupa BiH za područje Regionalnog košarkaškog saveza Tuzla.Oni su u tuzlanskom Mejdanu u finalu pobijedili Gradinu iz Srebrenika rezultatom 89:81 (20:20, 22:24, 28:16, 19:21) i na taj način plasirali se u završnicu Kupa BiH sistema A.Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, gosti iz Srebrenika u drugoj su preokrenuli rezultat u svoju korist, a najveće vodstvo imali su u 15. minuti susreta – 35:42.

U trećoj je do izražaja došla borbena igra Tuzlaka koji su u 28. minuti poveli 58:48 pogotkom Zlatka Jovanovića.U zanimljivoj završnici igrači Josipa Pandže nisu dozvolili gostima da anuliraju njihovo vodstvo, te je na kraju zasluženo slavila tuzlanska ekipa.U sastavu OKK Slobode najefikasniji su bili Maksim Kovačečvić sa 25 poena, Milivoje Božović je ubacio 18 (plus 11 skokova), a Zlatko Jovanović 15 poena.U ekipi Gradine Dejan Bijelić i Nikola Otović postigli su po 14, a Mirza Hrnčić i Zlatko Golijanin po 12 poena.

(TIP/Fena/Foto: Miroslav Petrović)