Željezničar i Sarajevo na Grbavici remizirali 2:2

16.08.2018 08:25
timthumb (1)

Željezničar i Sarajevo su večeras na stadionu Grbavica u 116. ligaškom sarajevskom derbiju igrali neriješeno 2:2.Sarajevo je povelo u 15. minuti, a strijelac je bio Benjamin Tatar.U 22. minuti Željezničar je stigao do poravnanja preko Zajmovića. Čujurić je uposlio Pavića, a njegov centaršut s lijeve strane dolazi do Zajmovića koji je pogodio za 1:1.

Gosti su u 39. minuti preko Rahmanović poveli sa 2:1, što je bio u rezultat prvog poluvremena.Željezničar je u 73. minuti uspio poravnati rezultat. Blagojević je centrirao s desne strane, a Zajmović je bio najviši u skoku i pogodio za 2:2.Do kraja meča je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali bez golova, pa su gradski rivali podijelili bodove.

Odović i Musemić zadovoljni igrom i rezultatom

Treneri Željezničara i Sarajeva Milomir Odović i Husref Musemić zadovoljni su prikazanom igrom svojih igrača i rezultatom u derbiju petog kola Premijer lige BiH na Grbavici, koji je završen rezultatom 2:2.

Trener gostiju naglasio je da su obje ekipe pružile otvorenu igru, iskoristile dobar ambijent i odličan teren. No, ističe da su njegovi igrači mogli kod vodstva 2:1 riješiti meč s obzirom na to da su imali dvije dobre prilike.- Nemam zamjerki igračima, dobro smo odigrali. Možda smo mogli riješiti utakmicu kod 2:1, imali smo dvije dobre šanse, ali to je sport – kazao je Musemić.

Ističe da nijedna ekipa nije puno kalkulisala, stvarali su šanse i postizali golove.- Bilo je grešaka na obje strane, ali to je sasvim normalno za ovakvu utakmicu – dodao je.

Odović je naglasio da su obje ekipe pružile odličnu partiju, s puna dinamike, preokreta, uz četiri gola.- Definitivno mislim da je ovo najrealniji rezultat. Izuzetno sam kratko s ovom ekipom, vidjet ćemo šta možemo. Neki igrači će se morati podrediti igru kolektivu – kazao je Odović.

(TIP/Izvor: Anadolija/Fena)