Gradonačelnik Tuzle, Jasmin Imamović, održao je u petak sastanak sa predstavnicima Udruženja poslodavaca Grada Tuzle. Na sastanku je razgovarano o uslovima za poslovanje privrednih subjekata i prilikama za saradnju Grada Tuzla i Udruženja poslodavaca Grada Tuzle.
Sastanak je otvorio Imamović, osvrnuvši se na značaj postojanja Udruženja poslodavaca grada Tuzla i mogućnosti saradnje i ovog Udruženja, na rješavanju pitanja značajnih za privredne subjekte, ali i za budući razvoj grada. Gradonačelnik je naglasio, da je, uprkos brojnih naslijeđenih i drugih problema, u Tuzli napravljen svojevrsni urbanistički i razvojni preokret.
Predsjednik Udruženja poslodavaca Grada Tuzle, Eldin Tabučić, predstavio je Udruženje, te istakao da su u ovom udruženju predstavnici slijedećih preduzeća: Dita, Bingo, Deling, Elektro Agent, Bony, Pivara, Menprom, ForEks i dr. Radi se o značajnim privrednim subjektima, koji zajedno zapošljavaju preko 10.000 radnika i imaju godišnji promet preko 1,5 milijardi KM, te da su, prema ovim parametrima, vjerovatno, najjače udruženje poslodavaca u okruženju. Istaknuto je i zadovoljstvo dosadašnjom komunikacijom privrede sa Gradskom upravom, ali i kako postoji prostor za njeno unapređenje.
„Udruženje poslodavaca Grada Tuzle formirano je sa ciljem unapređenja saradnje između Gradske uprave i privatnog sektora. Privrednici su veoma zadovoljni dosadašnjim rezultatima i realizovanim projektima na području grada Tuzla i podržavaju sve inicijative Grada Tuzla. Naša filozofija je da damo doprinos stabilnosti i uvećanju gradskog budžeta, Udruženje poslodavaca želi da bude ravnopravan partner Gradu Tuzla u svim budućim aktivnostima, vezanim za razvoj i stvaranje povoljnijeg poslovnog okruženja“, istakao je Tabučić.
Gradonačelnik je prisutnim privrednicima predočio određene smetnje za još brži razvoj, koje se nalaze u pojedinim kantonalnim i federalnim zakonima, nakon čega su Mediha Nuhbegović, rukovodilac Stručne službe Gradskog vijeća i Jasmina Hasanefendić – Šimleša, pomoćnik gradonačelnika za službu za geodetske i imovinsko-pravne poslove prezentirale inicijative Grada Tuzla, koje su u nekoliko navrata upućivane prema višim nivoima vlasti, a odnose se na izmjene i dopune pojedinih zakona.
Zijad Lugavić, pomoćnik gradonačelnika za Službu za ekonomski razvoj i društvene djelatnosti, prezentirao je rezultate analize administrativnih taksi, komunalnih naknada i taksi za građenje za druge općine i gradove u BiH, sa usporedbom sa cijenama koje je formirao Grad Tuzla za navedene usluge. Kao što se moglo zaključiti iz analize stanja, najveći broj taksi i naknada Grada Tuzla su u rangu ili niže u odnosu na iste usluge u drugim općinama i gradovima. Gradonačelnik je naglasio da će se kontinuirano nastaviti praćenje cijena usluga gradske administracije i javnih preduzeća, kako bi se iste prilagođavale potrebama korisnika. Istaknuto je da je komunalnom gradnjom i uređenjem grada, postignut zavidan nivo pogodnosti za život i poslovanje u odnosu na druge općine i gradove u BiH. Nakon kvalitetne i sveobuhvatne diskusije, usaglašeni su zaključci, u cilju unapređenja saradnje, te dogovorene teme za naredni sastanak.
(TIP)
Morate biti prijavljeni kako bi mogli komentarisati Prijava
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.
ANONIMUSTZ
23. 06. 2018. - 14:16
Radnje mobitela u tuzli utaje dnevno 500 do 1599 km poreza pogotovo se isticu radnja iskra,hustel shop i a&m mobitel shop,a vi placate privrednici porez
osiguranje
24. 06. 2018. - 07:04
Tako je to kada priča g.načelnik. Za vojeke vijekova “rijesio” je sa svojom urbanistickom i prostornom klikom istočni ulaz i izlaz i grada, uništio gradski saobraćaj, JP Direkciju za izgradnja. Cvjeta trgovina, stanogradnja, nezaposlenost Tuzlaka, grad je sve zagadjeniji, u centru su deponije otrovnog otpada, bez gradskog groblja, sa zapuštenih istorijskim spomenicima itd.
ANONIMUSTZ
24. 06. 2018. - 12:36
Ti isti gore prave promet milijarde a na crno drze 2999 ljudi,kako objasnit obicnon covjeku da od radnje mobitela covjek ima tri stana ,vikendicu u dragodolu ide namore zena mu nekuha jedu od dostave a iSplacuje platu radniku 400km,insoekcija bi trebala obic radnje u trgovackoj i gradskoj ulici gdje se dnevno na crno radi uveliko,kupite prsten bez racuna poprave vam mobitel isto bez racuna kupite nov mobitel sa bh telekoma isto bez racuna,